Manufacturer No:ADAM-6217-B
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules 8-ch Isolated Analog Input Modbus TCP M
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | AC Input Modules |
| Input Voltage: | 10 V to 30 V |
| Input Current: | 20 mA |
| Termination Style: | Screw |
| Brand: | Advantech |
| Isolation: | Isolated |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Series: | ADAM-6217 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Tradename: | ADAM |
| Unit Weight: | 5.643834 oz |
HOT
ADAM-6317-A1
Brand:Advantech

2702792
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6052-D
Brand:Advantech

IAC-5
Brand:TE Connectivity

1550070000
Brand:Weidmuller
XWT-OD16-1
Brand:Omron Automation and Safety
ADAM-4017+-F
Brand:Advantech
NX-OD5256
Brand:Omron Automation and Safety

1088129
Brand:Phoenix Contact

1072838
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






