Manufacturer No:ADAM-6317-A1
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules OPC UA and Security Remote I/O_AI Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Input/Output Modules |
| Input Voltage: | 10 V to 30 V |
| Input Current: | 20 mA |
| Output Voltage: | 30 V |
| Output Current: | 100 uA |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Brand: | Advantech |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Series: | ADAM-6300 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 8.818490 oz |
HOT
1315250000
Brand:Weidmuller

ADAM-6066-D
Brand:Advantech

WISE-4220-A
Brand:Advantech
WISE-4050-B
Brand:Advantech

C200H-OA224
Brand:Omron Automation and Safety

1088126
Brand:Phoenix Contact
2799510000
Brand:Weidmuller

ADAM-4168-C
Brand:Advantech

2700608
Brand:Phoenix Contact

XWT-ID16
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






