Manufacturer No:ADAM-3014-AE
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules Isolated DC I/O Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Input/Output Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 20 mA |
| Output Voltage: | 10 V |
| Output Current: | 20 mA |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Screw |
| Brand: | Advantech |
| Isolation: | 1 kV |
| Series: | ADAM-3014 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 4.585615 oz |
HOTADAM-4017+-F
Brand:Advantech

ADAM-4150-C
Brand:Advantech

WISE-4012-AE
Brand:Advantech

1993880000
Brand:Weidmuller

ADAM-6052-D
Brand:Advantech

2884208
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6251-B
Brand:Advantech

WISE-S250-A
Brand:Advantech

INDIOD21G
Brand:Industruino

2688310
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






