Manufacturer No:ADAM-4024-B1E
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules 4-Ch AO Module w/ Modbus
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | AC Output Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Output Voltage: | 10 V |
| Output Current: | 20 mA |
| Output Type: | AC |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Brand: | Advantech |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Series: | ADAM-4024 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 5 oz |
HOT
1052417
Brand:Phoenix Contact

1088130
Brand:Phoenix Contact

1315620000
Brand:Weidmuller

ADAM-6250-B
Brand:Advantech
OAC-24A
Brand:TE Connectivity
2453870000
Brand:Weidmuller
1550550000
Brand:Weidmuller

WISE-4060LAN-B
Brand:Advantech

2702290
Brand:Phoenix Contact

OAC-5H
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






