Manufacturer No:INDIOD21G
Manufacturer:Industruino
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules IND I/O D21G
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Industruino |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Input/Output Modules |
| Input Voltage: | 3.3 V to 28 V |
| Input Current: | 20 mA |
| Output Voltage: | 8 V to 28 V |
| Output Current: | 2.3 A |
| Output Type: | AC |
| Termination Style: | DIN Rail |
| Brand: | Industruino |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 7.054792 oz |
HOT
WISE-4220-S231A
Brand:Advantech

WISE-4012-AE
Brand:Advantech
2453870000
Brand:Weidmuller
NX-OD3256
Brand:Omron Automation and Safety

ADAM-6017-D
Brand:Advantech

IAC-5
Brand:TE Connectivity

XWT-ID16
Brand:Omron Automation and Safety

2702495
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6150EI-AE
Brand:Advantech

ADAM-6250-B
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






