Manufacturer No:2750798
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules IBS ST ZF 24 BK DIO 8/8/3-T
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | Digital Input/Output Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 5 mA |
| Output Current: | 4 A |
| Case Color: | Green |
| Output Type: | Digital |
| Termination Style: | DIN Rail |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Part # Aliases: | IBS_ST_ZF_24_BK_DIO_8/8/3-T IBSSTZF24BKDIO883T |
| Unit Weight: | 1.521 lbs |
HOT
1052429
Brand:Phoenix Contact

1007352
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6260-B
Brand:Advantech

G7TC-OC08-1 DC24V
Brand:Omron Automation and Safety

ADAM-5056S-AE
Brand:Advantech

ADAM-6150EI-AE
Brand:Advantech

ADAM-3014-AE
Brand:Advantech

2862369
Brand:Phoenix Contact

ADAM-4055-C
Brand:Advantech

GRT1-ROS2
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






