Manufacturer No:1004925
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules AXL F DO32/1 2H
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | Digital Output Modules |
| Output Voltage: | 24 V |
| Output Current: | 500 mA |
| Case Color: | Gray |
| Output Type: | Digital |
| Termination Style: | Push-In |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 7.760272 oz |
HOT
SRT2-ROF16
Brand:Omron Automation and Safety

ADAM-6317-A1
Brand:Advantech

1004925
Brand:Phoenix Contact

WISE-4060-B
Brand:Advantech

WISE-S617-A
Brand:Advantech

ADAM-6060-D
Brand:Advantech

PCI-1730U-BE
Brand:Advantech

HSL-AI16AO2-M-VV
Brand:ADLINK Technology

2884208
Brand:Phoenix Contact

WISE-S214-A
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






