Manufacturer No:2862343
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules ILB IB 24 DI 32
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | Digital Input Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 5 mA |
| Case Color: | Green |
| Termination Style: | DIN Rail |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Series: | ILB IB |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Tradename: | INLINE |
| Part # Aliases: | ILB_IB_24_DI32 ILBIB24DI32 |
| Unit Weight: | 1.198 lbs |
HOT
WISE-S614-A
Brand:Advantech

2901541
Brand:Phoenix Contact

1315620000
Brand:Weidmuller

2731571
Brand:Phoenix Contact

WISE-S250-A
Brand:Advantech

1052416
Brand:Phoenix Contact

ADAM-4017-F
Brand:Advantech

2702072
Brand:Phoenix Contact

2700608
Brand:Phoenix Contact
OAC-24A
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






