Manufacturer No:1088126
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules AXL SE AO4 U 0-10
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Output Modules |
| Input Voltage: | 19.2 VDC to 30 VDC |
| Input Current: | 95 mA |
| Output Voltage: | 0 V to 10 V |
| Output Current: | 80 mA |
| Case Color: | Gray |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Push-In |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Isolation: | Non-Isolated |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
HOT
ADAM-6350-A1
Brand:Advantech

WISE-4060-B
Brand:Advantech

2862369
Brand:Phoenix Contact

1052429
Brand:Phoenix Contact

HSL-AI16AO2-M-VV
Brand:ADLINK Technology

WISE-4060LAN-B
Brand:Advantech

1315200000
Brand:Weidmuller

1088129
Brand:Phoenix Contact

1990070000
Brand:Weidmuller

INDIOD21G
Brand:Industruino
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






