Manufacturer No:ADAM-6052-D
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules 16-Ch Source Type DI/O Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Input/Output Modules |
| Input Voltage: | 10 V to 35 V |
| Input Current: | 1 A |
| Output Voltage: | 10 V to 35 V |
| Output Current: | 1 A |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Screw |
| Brand: | Advantech |
| Isolation: | 2000 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Series: | ADAM-6052 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 7.054792 oz |
HOT
1087079
Brand:Phoenix Contact

OAC-5H
Brand:TE Connectivity

WISE-4220-S231A
Brand:Advantech

SRT2-ROF16
Brand:Omron Automation and Safety
1550550000
Brand:Weidmuller

1315250000
Brand:Weidmuller

1087077
Brand:Phoenix Contact

1087082
Brand:Phoenix Contact

C200H-OA224
Brand:Omron Automation and Safety
ADAM-4118-C
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






