Manufacturer No:ADAM-4055-C
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules 16-Ch Isolated DI/DO Module w/ LED & Modbus
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Input/Output Modules |
| Input Voltage: | 10 V to 30 V |
| Output Voltage: | 40 V |
| Output Current: | 200 mA |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Brand: | Advantech |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 8.113011 oz |
HOT1550550000
Brand:Weidmuller
2453870000
Brand:Weidmuller

WISE-S214-A
Brand:Advantech

1315590000
Brand:Weidmuller

NX-ID6142-6
Brand:Omron Automation and Safety
ADAM-4118-C
Brand:Advantech

1007352
Brand:Phoenix Contact

GT1-OD16
Brand:Omron Automation and Safety

2700608
Brand:Phoenix Contact

WISE-S614-A
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






