Manufacturer No:ADAM-5056S-AE
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules 16-Ch Sink Type Isolated DO Module w/ LED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Output Modules |
| Input Voltage: | 30 V |
| Output Voltage: | 40 V |
| Output Current: | 200 mA |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Screw |
| Brand: | Advantech |
| Isolation: | Isolated |
| Series: | ADAM-5056/5057 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 4.232875 oz |
HOT
WISE-S214-A
Brand:Advantech

1088126
Brand:Phoenix Contact

2731571
Brand:Phoenix Contact

ADAM-3014-AE
Brand:Advantech
NX-OD3256
Brand:Omron Automation and Safety
XWT-OD16-1
Brand:Omron Automation and Safety

1088131
Brand:Phoenix Contact
OAC-24A
Brand:TE Connectivity

1315650000
Brand:Weidmuller

1087079
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






