Manufacturer No:uLCD-32PTU-NWT
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules Tch Screen Mod
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | ULCD-32PTU |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Resistive |
| Diagonal: | 3.2 in |
| Display Resolution - Pixels: | 240 x 320 |
| Interface Type: | I2C |
| Backlight Type: | LED |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 105 mm x 65 mm x 30 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 155 mA |
| Operating Supply Voltage: | 4 V to 5.5 V |
| Product Type: | Display Modules |
| Subcategory: | Displays |
HOT
gen4-uLCD-50DCT-CLB
Brand:4D Systems

IDS-3210EG-23SVA1E
Brand:Advantech

UEZGUI-1788-70WVT-BA
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

FPM-7151W-P3AE
Brand:Advantech

ELI156-IPHW
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

MIKROE-4721
Brand:Mikroe

LCD-15890
Brand:SparkFun

gen4-uLCD-43DT-AR
Brand:4D Systems

FPM-215W-P4AE
Brand:Advantech
IDM2040-7A
Brand:Bridgetek
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






