Manufacturer No:4175801XX-3
Manufacturer:Digital View
Type:Display Modules
Description:Display Modules HE-1400v2 LCD controller board
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Digital View |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | HE-1400 |
| Product: | LCD Controllers |
| Type: | LCD Monitor |
| Display Resolution - Pixels: | 1366 x 768 |
| Interface Type: | Serial |
| Backlight Type: | LED |
| Brand: | Digital View |
| Dimensions: | 107.4 mm x 91.4 mm x 17.1 mm |
| Operating Supply Current: | 5 A |
| Operating Supply Voltage: | 12 V/24 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 16 |
| Subcategory: | Displays |
| Part # Aliases: | 417580122-3 |
HOT
MIKROE-3920
Brand:Mikroe

gen4-uLCD-43DT-AR
Brand:4D Systems

IDS-3117N-35SXA1E
Brand:Advantech

1212
Brand:Toradex
ELI43-CR
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

DM-F12A/PC-R30
Brand:IEI

IDK-2110N-K2SVA2E
Brand:Advantech

gen4-4DCAPE-50CT-CLB
Brand:4D Systems

PIM543
Brand:Pimoroni

IDS-3217EG-25SXA1E
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






