Manufacturer No:ELI70-CP
Manufacturer:Future Designs Inc. (FDI)
Type:Display Modules
Description:Display Modules 7.0" WSVGA Touch LCD PCAP HDMI
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Future Designs Inc. (FDI) |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | LCD Displays |
| Diagonal: | 7 in |
| Display Resolution - Pixels: | 1024 x 600 |
| Interface Type: | HDMI USB |
| Backlight Type: | LCD |
| Brand: | Future Designs Inc. (FDI) |
| Dimensions: | 169.5 mm x 150 mm x 29.7 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Voltage: | 5 V to 24 V |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Displays |
HOT
IDK-2110N-K2SVA2E
Brand:Advantech

gen4-uLCD-43DCT-AR
Brand:4D Systems

MIKROE-3860
Brand:Mikroe

FPM-212-R9AE
Brand:Advantech

PIM543
Brand:Pimoroni

FPM-815S-R6AE
Brand:Advantech

pixxiLCD-20P2-CTP-CLB
Brand:4D Systems
IDM2040-7A
Brand:Bridgetek
MIKROE-241
Brand:Mikroe

uLCD-43D
Brand:4D Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






