Manufacturer No:MK-AOB3202405N
Manufacturer:Amulet Technologies
Type:Display Modules
Description:Display Modules FSTN Neg Transmissiv
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amulet Technologies |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | LCD Displays |
| Type: | Transmissive |
| Diagonal: | 5.7 in |
| Display Resolution - Pixels: | 320 x 240 |
| Interface Type: | UART |
| Backlight Type: | White LED |
| Brand: | Amulet Technologies |
| Dimensions: | 160 mm x 109 mm x 18.8 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 270 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 9.530407 oz |
HOT
MIKROE-3509
Brand:Mikroe

gen4-IoD-32T
Brand:4D Systems

IDK-2112R-K2SVA2E
Brand:Advantech

1029GNH
Brand:Xenarc

20-101-0497
Brand:DIGI

MK-AOB3202405N
Brand:Amulet Technologies

FPM-215W-P4AE
Brand:Advantech

gen4-FT812-43T
Brand:4D Systems

IDK-2110R-K2SVA2E
Brand:Advantech

PIM537
Brand:Pimoroni
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






