Manufacturer No:gen4-FT813-43CTP
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 4.3 inch gen4 FT813 Capacitive Touch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Capacitive |
| Diagonal: | 4.3 in |
| Display Resolution - Pixels: | 480 x 272 |
| Interface Type: | SPI |
| Backlight Type: | LCD |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 127.6 mm x 69.3 mm x 8.1 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 365 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 3.033561 oz |
HOT
gen4-uLCD-43DCT-CLB
Brand:4D Systems

FPM-3151G-R3BE
Brand:Advantech

96KVM-H17V8U-UK
Brand:Advantech

IDK-2110R-K2SVA2E
Brand:Advantech

102110551
Brand:Seeed Studio

FPM-7061T-R3AE
Brand:Advantech

IDK-2108N-K2SVA2E
Brand:Advantech

FPM-212-R9AE
Brand:Advantech

uLCD-24PTU
Brand:4D Systems

1211
Brand:Toradex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






