Manufacturer No:MT47H256M8EB-25E:C
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR2 2G 256MX8 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR2 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-60 |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Organization: | 256 M x 8 |
| Memory Size: | 2 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 400 MHz |
| Access Time: | 400 ps |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Current - Max: | 105 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | MT47H |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1320 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT48LC2M32B2B5-6A IT:J TR
Brand:Micron

MT48LC8M16A2P-6A:L
Brand:Micron

MT53D512M16D1DS-046 IT:D
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 AAT:K
Brand:Micron

MT46V32M16CY-5B IT:J TR
Brand:Micron

MT41J128M16JT-125:K TR
Brand:Micron

IS42S32200L-6TL
Brand:ISSI

MT40A512M16TB-062E:R TR
Brand:Micron

MT53D1024M32D4DT-053 AIT:D
Brand:Micron

MT41J128M16JT-093:K TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






