Manufacturer No:MT46V32M16CY-5B IT:J TR
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR 512M 32MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-60 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 32 M x 16 |
| Memory Size: | 512 Mbit |
| Maximum Clock Frequency: | 200 MHz |
| Access Time: | 700 ps |
| Supply Voltage - Max: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Supply Current - Max: | 85 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | MT46V |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.064975 oz |
HOT
KTDM4G3C818BGIEAT
Brand:SMARTsemi

IS43DR16640B-25DBLI
Brand:ISSI

MT40A256M16LY-075:F
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107:P TR
Brand:Micron

MT53E512M32D1ZW-046 IT:B
Brand:Micron

IS42S16400J-7TL
Brand:ISSI

IS42S32200L-6BLI
Brand:ISSI

MT62F1G32D4DS-031 WT:B TR
Brand:Micron

MT47H64M16NF-25E:M
Brand:Micron

MT62F1G32D4DS-031 AIT:B TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






