Manufacturer No:W631GU6NB-12
Manufacturer:Winbond
Type:DRAM
Description:DRAM 1Gb DDR3L 1.35V SDRAM x16 800MHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Winbond |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR3L |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VFBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 64 M x 16 |
| Memory Size: | 1 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 800 MHz |
| Access Time: | 20 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.45 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.283 V |
| Supply Current - Max: | 78 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Winbond |
| Operating Supply Voltage: | 1.283 V to 1.45 V |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 198 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
IS46QR16256B-083RBLA2
Brand:ISSI

MT41K128M8DA-107:J
Brand:Micron

IS43LD32128B-25BPLI
Brand:ISSI

MT46V32M16CY-5B IT:J TR
Brand:Micron

MT46V32M16CY-5B IT:J
Brand:Micron

MT53E128M32D2DS-053 IT:A
Brand:Micron

MT60B2G8HB-48B:A TR
Brand:Micron

IS43TR16512S2DL-125KBLI
Brand:ISSI
MT53E1G32D2FW-046 WT:B
Brand:Micron

IS42S16400J-7TL
Brand:ISSI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






