Manufacturer No:AS4C32M16SB-7BIN
Manufacturer:Alliance Memory
Type:DRAM
Description:DRAM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alliance Memory |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-54 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 32 M x 16 |
| Memory Size: | 512 Mbit |
| Maximum Clock Frequency: | 143 MHz |
| Access Time: | 5.4 ns |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Current - Max: | 110 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Alliance Memory |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 348 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.892167 oz |
HOT
MT53D512M16D1DS-046 AAT:D
Brand:Micron

MT47H32M16NF-25E:H
Brand:Micron

MT48LC16M16A2P-6A IT:G
Brand:Micron

MT48LC4M32B2B5-6A XIT:L
Brand:Micron

MT48LC8M16A2P-6A:L
Brand:Micron

MT46V32M16P-5B:J
Brand:Micron

MT41K512M16VRP-107 AIT:P
Brand:Micron

MT41K512M16VRP-107 IT:P
Brand:Micron

MT53E512M32D1ZW-046 IT:B TR
Brand:Micron

MT40A512M16TB-062E:R TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






