Manufacturer No:IS43QR16512A-083TBLI
Manufacturer:ISSI
Type:DRAM
Description:DRAM 8G 1.2V DDR4 512Mx16 2400MT/s a. 17-17-17 96 ball BGA (10mm x14mm) RoHS IT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ISSI |
| Product Category: | DRAM |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 512 M x 16 |
| Memory Size: | 8 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.2 GHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Current - Max: | 192 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Brand: | ISSI |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 136 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT41K256M16TW-107 AUT:P
Brand:Micron

MT41K512M16VRP-107 AIT:P
Brand:Micron

MT46V32M16CY-5B IT:J
Brand:Micron

D5116AN9CXGXNI-U
Brand:Kingston

MT46H128M16LFDD-48 IT:C TR
Brand:Micron

IS43DR16640B-25DBLI
Brand:ISSI

MT41K256M16TW-107 AAT:P
Brand:Micron

MT47H32M16NF-25E:H
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107:P
Brand:Micron

MT53D512M16D1DS-046 AAT:D
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






