Manufacturer No:IS46QR16256B-083RBLA2
Manufacturer:ISSI
Type:DRAM
Description:DRAM Automotive (Tc: -40 to +105C) 4G 1.5V DDR4 256Mx16 2400MT/s a. 16-16-16 96 ball BGA (7.5mm x13.5mm) RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ISSI |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 256 M x 16 |
| Memory Size: | 4 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.2 GHz |
| Access Time: | 19 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Current - Max: | 131 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Brand: | ISSI |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 198 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT47H128M16RT-25E IT:C
Brand:Micron

MT46V32M16CY-5B IT:J TR
Brand:Micron

MT48H16M32LFB5-6 IT:C TR
Brand:Micron

MT48LC16M16A2B4-6A IT:G TR
Brand:Micron

MT40A256M16LY-075:F
Brand:Micron

MT62F1G32D4DS-031 WT:B
Brand:Micron

MT53D1024M32D4DT-053 AAT:D
Brand:Micron

D5116AN9CXGXNI-U
Brand:Kingston

MT53E512M32D1NP-046 WT:B
Brand:Micron

MT53E256M32D2DS-053 AAT:B
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






