Manufacturer No:D5116AN9CXGRK-U
Manufacturer:Kingston
Type:DRAM
Description:DRAM 8Gb 96 ball FBGA DDR4 2666
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Kingston |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 512 M x 16 |
| Memory Size: | 8 Gbit |
| Supply Voltage - Max: | 1.2 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.2 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Kingston |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 180 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.006808 oz |
HOT
MT62F1G32D4DS-031 WT:B TR
Brand:Micron

IS43QR16512A-083TBLI
Brand:ISSI

KTDM4G3C818BGCEAT
Brand:SMARTsemi

MT47H32M16NF-25E:H
Brand:Micron

MT53D1024M32D4DT-053 AIT:D
Brand:Micron

MT40A512M16TB-062E:R TR
Brand:Micron

MT40A1G16TB-062E IT:F TR
Brand:Micron

KTDM4G3C818BGIEAT
Brand:SMARTsemi

MT53E256M32D2DS-053 AAT:B
Brand:Micron

MT40A256M16LY-062E:F
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






