Manufacturer No:MT53D1024M32D4DT-053 AIT:D
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM LPDDR4 32G 1GX32 FBGA QDP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM Mobile - LPDDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VFBGA-200 |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| Organization: | 1 G x 32 |
| Memory Size: | 32 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.866 GHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.1 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | 110S |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1360 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.106902 oz |
HOT
MT41K128M16JT-125 AAT:K
Brand:Micron

MT53D1024M32D4DT-053 AIT:D
Brand:Micron

IS46QR16256B-083RBLA2
Brand:ISSI

MT41K512M16VRP-107 AAT:P
Brand:Micron

MT46V32M16P-5B IT:J
Brand:Micron

MT47H64M16NF-25E:M TR
Brand:Micron

MT41K64M16TW-107 IT:J TR
Brand:Micron

IS43TR16512S2DL-125KBLI
Brand:ISSI

IS42S16400J-7BL-TR
Brand:ISSI

MT40A512M16LY-062E AAT:E TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






