Manufacturer No:KTDM8G4B632BGCBCT
Manufacturer:SMART
Type:DRAM
Description:DRAM DDR4 8Gb 512Mbx16 1600Mhz 3200Mbps 1.2V 96-ball FBGA Commercial temp
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SMART |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 512 M x 16 |
| Memory Size: | 8 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.6 GHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | SMARTsemi |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT53E512M32D1ZW-046 IT:B TR
Brand:Micron

MT40A512M16TB-062E:R TR
Brand:Micron
MT53E512M32D1ZW-046 AIT:B
Brand:Micron

MT41K512M16VRP-107 AIT:P
Brand:Micron

MT48LC4M32B2B5-6A XIT:L
Brand:Micron
MT40A2G8SA-062E IT:F
Brand:Micron

D5116AN9CXGRK-U
Brand:Kingston

MT40A1G8SA-075:E
Brand:Micron

IS42S32200L-6TL
Brand:ISSI

MT40A512M16TB-062E:R
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






