Manufacturer No:IS42S16320F-6TL
Manufacturer:ISSI
Type:DRAM
Description:DRAM 512M 3.3V SDRAM 32Mx16 166MHz 54 pin TSOP II (400 mil) RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ISSI |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSOP-54 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 32 M x 16 |
| Memory Size: | 512 Mbit |
| Maximum Clock Frequency: | 167 MHz |
| Access Time: | 6 ns |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Current - Max: | 120 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Series: | IS42S16320F |
| Brand: | ISSI |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 108 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.019083 oz |
HOT
MT48LC4M32B2B5-6A XIT:L
Brand:Micron

KTDM4G3C818BGCEAT
Brand:SMARTsemi

MT40A256M16LY-062E AUT:F
Brand:Micron

MT41K64M16TW-107 AAT:J
Brand:Micron

MT46H32M32LFB5-5 IT:B TR
Brand:Micron

MT53E512M16D1FW-046 AIT:D
Brand:Micron

MT53E256M32D2DS-053 AAT:B
Brand:Micron

MT47H128M8SH-25E IT:M
Brand:Micron

MT41J128M16JT-093:K TR
Brand:Micron

MT62F512M64D4EK-031 AIT:B TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






