Manufacturer No:MT40A256M16LY-075:F
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR4 4G 256MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 256 M x 16 |
| Memory Size: | 4 Gbit |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Current - Max: | 100 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT40A |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1080 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT48H32M16LFB4-6 IT:C
Brand:Micron

IS42S16320F-7TL
Brand:ISSI

IS46QR16256B-083RBLA2
Brand:ISSI

MT53E512M32D1ZW-046 WT:B TR
Brand:Micron

KTDM4G3C618BGCEAT
Brand:SMARTsemi

MT62F1G32D4DS-031 WT:B TR
Brand:Micron
W631GU6NB-12
Brand:Winbond

MT40A256M16LY-075:F
Brand:Micron

MT53E256M32D2DS-053 AAT:B
Brand:Micron

MT46H128M16LFDD-48 IT:C TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






