Manufacturer No:MT48LC2M32B2B5-6A IT:J
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM SDRAM 64M 2MX32 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VFBGA-90 |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| Organization: | 2 M x 32 |
| Memory Size: | 64 Mbit |
| Maximum Clock Frequency: | 167 MHz |
| Access Time: | 5.4 ns |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Current - Max: | 120 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | MT48LC |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1440 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
KTDM4G3C618BGIEAT
Brand:SMARTsemi

MT40A256M16LY-075:F
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 IT:K TR
Brand:Micron

IS42S16400J-6BLI
Brand:ISSI

MT41K128M16JT-125 AAT:K TR
Brand:Micron
MT53E512M32D1ZW-046 AIT:B
Brand:Micron
MT53E1G32D2FW-046 IT:B
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107:P
Brand:Micron

MT47H128M8SH-25E IT:M
Brand:Micron

MT46V32M16P-5B:J
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






