Manufacturer No:MT48H32M16LFB4-6 IT:C
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM MOBILE SDRAM 512M 32MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM Mobile - LPSDR |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VFBGA-54 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 32 M x 16 |
| Memory Size: | 512 Mbit |
| Maximum Clock Frequency: | 166 MHz |
| Access Time: | 5 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.95 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Current - Max: | 90 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | MT48H32M16LFB4 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1560 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.052960 oz |
HOTS70KL1282GABHV020
Brand:Infineon Technologies

MT62F512M64D4EK-031 AIT:B TR
Brand:Micron
MT40A1G16TB-062E IT:F
Brand:Micron

IS43LQ32128A-062BLI
Brand:ISSI

MT41K64M16TW-107 AAT:J
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107 AUT:P TR
Brand:Micron

MT46H128M16LFDD-48 IT:C TR
Brand:Micron

MT60B2G8HB-48B:A TR
Brand:Micron

MT41K512M16VRP-107 AIT:P
Brand:Micron

D5116AN9CXGRK-U
Brand:Kingston
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






