Manufacturer No:MT41K512M16VRP-107 IT:P
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR3 8G 512MX16 FBGA DDP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| Type: | SDRAM - DDR3L |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 512 M x 16 |
| Memory Size: | 8 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 933 MHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.45 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.283 V |
| Supply Current - Max: | 88 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1224 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT46V32M16P-5B IT:J
Brand:Micron

MT53E512M32D1ZW-046 IT:B
Brand:Micron

MT40A512M16TB-062E:R TR
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 IT:K
Brand:Micron

IS43LD32128B-18BLI
Brand:ISSI

MT48LC8M16A2P-6A:L
Brand:Micron

MT62F512M64D4EK-031 AIT:B TR
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107:P
Brand:Micron

KTDM8G4B832BGIBCT
Brand:SMARTsemi

MT53E128M32D2DS-053 IT:A
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






