Manufacturer No:MT49H16M36SJ-18:B
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM RLDRAM 576M 16MX36 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | RLDRAM2 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Data Bus Width: | 36 bit |
| Organization: | 16 M x 36 |
| Memory Size: | 288 Mbit |
| Maximum Clock Frequency: | 533 MHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Current - Max: | 625 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT49H |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1120 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | RLDRAM |
HOT
MT47H64M16NF-25E:M
Brand:Micron

MT40A512M16LY-062E AAT:E TR
Brand:Micron

MT53D512M16D1DS-046 IT:D
Brand:Micron

MT40A1G16TB-062E IT:F TR
Brand:Micron

MT40A512M8SA-062E:F
Brand:Micron

MT46V32M16P-5B IT:J
Brand:Micron

MT42L32M32D1HE-18 AAT:D
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107:P TR
Brand:Micron

KTDM4G4B826BGIEAT
Brand:SMARTsemi

MT53E512M32D1ZW-046 IT:B TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






