Manufacturer No:MT40A512M16TB-062E:R TR
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR4 8G 512MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 512 M x 16 |
| Memory Size: | 8 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.6 GHz |
| Access Time: | 13.75 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Current - Max: | 115 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT47H128M16RT-25E:C TR
Brand:Micron
S70KL1282GABHV020
Brand:Infineon Technologies

MT41J128M16JT-125:K TR
Brand:Micron

MT41K1G8RKB-107:P TR
Brand:Micron

MT41J128M16JT-093:K TR
Brand:Micron

KTDM8G4B632BGIBCT
Brand:SMARTsemi
MT49H16M36SJ-18:B
Brand:Micron

MT62F1G32D4DS-031 AIT:B TR
Brand:Micron

IS43LD32128B-18BLI
Brand:ISSI

MT41K256M16TW-107 AUT:P TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






