Manufacturer No:ES9820Q
Manufacturer:ESS Technology
Type:Audio D/A Converter ICs
Description:Audio D/A Converter ICs Sabre 2 channel ADC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ESS Technology |
| Product Category: | Audio D/A Converter ICs |
| RoHS: | Details |
| Number of Converters: | 2 Converter |
| Resolution: | 32 bit |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Number of DAC Outputs: | 11 Output |
| Operating Supply Voltage: | 1.2 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-40 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | ESS Technology |
| Dynamic Range dB: | 117 dB |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Number of DACs: | 2 DAC |
| Operating Supply Current: | 20.3 mA |
| Product: | Audio D/A Converters |
| Product Type: | Audio D/A Converter ICs |
| Shutdown: | No Shutdown |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| THD plus Noise: | - 108 dB |
| Type: | HyperStream II |
HOT
SSM3582ACPZ
Brand:Analog Devices

PCM1821QRTERQ1
Brand:Texas Instruments

SSM2019BRNZRL
Brand:Analog Devices

ES9821Q
Brand:ESS Technology

AD797BRZ
Brand:Analog Devices

MAX98390CEWX+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TAS6424MSQDKQRQ1
Brand:Texas Instruments

LM4871LD/NOPB
Brand:Texas Instruments

TPA3116D2QDADRQ1
Brand:Texas Instruments

MAX98363AEWL+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






