Manufacturer No:MAX98390DEWV+T
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers High efficiency mono Class D audio amplifier that features an integrated boost converter integrated Dynamic Speaker Management and FET scaling for higher efficiency at low output power.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Class-D |
| Output Power: | 5.1 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | 1-Channel Mono |
| Package / Case: | WLP-30 |
| Audio - Load Impedance: | 8 Ohms |
| THD plus Noise: | 0.01 % |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Audio ICs |
HOT
ADAU1442YSVZ-3A
Brand:Analog Devices

MAX98363DEWL+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

PAM8904QJER
Brand:Diodes Incorporated

ES9038Q2M
Brand:ESS Technology

TAS5727PHPR
Brand:Texas Instruments

MAX98363CEWL+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TDA75610S-48X
Brand:STMicroelectronics

TPA3110D2PWPR
Brand:Texas Instruments

PCM1808PW
Brand:Texas Instruments

FDA903S-6DY
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






