Manufacturer No:TAS2781RYYR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers 25 W 4.5-V to 23-V digital-input integrated-audio-processing speaker-protection class-D amplifier
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| Series: | TAS2781 |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Class-D |
| Output Power: | 25 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | Class-D Amplifier |
| Package / Case: | VQFN-30 |
| Audio - Load Impedance: | 3.2 Ohms |
| THD plus Noise: | 0.006 % |
| Supply Voltage - Max: | 23 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | TAS2781EVM |
| Gain: | 21 dBV |
| Input Type: | Digital |
| Number of Channels: | 8 Channel |
| Output Current: | 8 mA |
| Output Type: | Digital |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| Shutdown: | Shutdown |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Vos - Input Offset Voltage: | 1.3 mV |
HOT
TPA3139D2RGER
Brand:Texas Instruments

LM4871LD/NOPB
Brand:Texas Instruments

MAX98390DEWV+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

PCM3120QRTERQ1
Brand:Texas Instruments

SSM2518CPZ-R7
Brand:Analog Devices

TPA3111D1PWPR
Brand:Texas Instruments

LM4952TS/NOPB
Brand:Texas Instruments

TPA3106D1VFP
Brand:Texas Instruments

TDA2822D
Brand:STMicroelectronics

AD797ARZ
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






