Manufacturer No:SSM3582ACPZ
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers Stereo Channel Mid Power Class D
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Class-D |
| Output Power: | 31.76 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | 2-Channel Stereo |
| Package / Case: | LFCSP-40 |
| Audio - Load Impedance: | 8 Ohms |
| THD plus Noise: | 0.004 % |
| Supply Voltage - Max: | 16 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| other: | 490 |
| Subcategory: | Audio ICs |
HOT
MAX98502EWE+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TPA3118D2QDAPRQ1
Brand:Texas Instruments

PCM1798DB
Brand:Texas Instruments

TAS5727PHPR
Brand:Texas Instruments

PCM1865DBTR
Brand:Texas Instruments

TLV320ADC6140IRTWT
Brand:Texas Instruments

TPA3007D1PWR
Brand:Texas Instruments

PCM1754DBQRG4
Brand:Texas Instruments

PCM4204PAPT
Brand:Texas Instruments

AD797BRZ
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






