Manufacturer No:ADAU1442YSVZ-3A
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Audio DSPs
Description:Audio DSPs 175MHZ SigmaDSP8x2 SRCs
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Audio DSPs |
| RoHS: | Details |
| Series: | ADAU1442 |
| Product: | Audio DSPs |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TQFP-100 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices |
| Height: | 1.4 mm |
| Interface Type: | SPI |
| Length: | 14 mm |
| Maximum Clock Frequency: | 172 MHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Audio DSPs |
| other: | 90 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Width: | 14 mm |
| Unit Weight: | 0.023175 oz |
HOT
PCM4204PAPT
Brand:Texas Instruments

MAX98502EWE+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TPA3116D2DADR
Brand:Texas Instruments

SI8244CB-D-IS1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

PCM1821QRTERQ1
Brand:Texas Instruments

TPA3007D1PWR
Brand:Texas Instruments

TS472IQT
Brand:STMicroelectronics

ES9038Q2M
Brand:ESS Technology
OPA1655DR
Brand:Texas Instruments

ADAU1467WBCPZ300
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






