Manufacturer No:AS05508MO
Manufacturer:PUI Audio
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers SPEAKER 4.0W 8OHM 85DB 300HZ
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | PUI Audio |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Speakers |
| Type: | Speaker |
| Frequency: | 300 Hz to 20 kHz |
| Impedance: | 8 Ohms |
| Power Rating: | 4 W |
| Shape: | Oval |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 30 mm |
| Width: | 14.2 mm |
| Brand: | PUI Audio |
| Height: | 55 mm |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 300 Hz |
| other: | 72 |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
CMS-231137-158SP-X8
Brand:CUI Devices

CDS-3646-16-SP
Brand:CUI Devices
SPH0645LM4H-B
Brand:Knowles

CMS-402811-28SP
Brand:CUI Devices

CDS-2357-32-SP
Brand:CUI Devices
CMM-3526AT-38165-TR
Brand:CUI Devices

CPI-137-12T
Brand:CUI Devices

CMS-160903-18SP-X8
Brand:CUI Devices

CMM-2718AB-3815NC-TR
Brand:CUI Devices
CMM-2718AT-3817NC-TR
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






