Manufacturer No:CMM-2718AB-3815NC-TR
Manufacturer:CUI Devices
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones Microphone2.75mmx1.85mmx.90mmMEMsomnidirectionalSMTanalogbottom2.6VT&R
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 38 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 62 dBA |
| Frequency Range: | 20 Hz to 10 kHz |
| Operating Supply Current: | 150 uA |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Port Type: | Bottom |
| Length: | 2.75 mm |
| Width: | 1.85 mm |
| Depth: | 0.9 mm |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 2.75 mm x 1.85 mm x 0.9 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| other: | 1100 |
| Subcategory: | Microphones |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
MMICT3902-00-012
Brand:TDK InvenSense

CMS-151103-18S-X8
Brand:CUI Devices

CMC-4015-40L170
Brand:CUI Devices

CPS-5952-100PM
Brand:CUI Devices

CES-703316-28PM
Brand:CUI Devices

IM68A130AXTMA1
Brand:Infineon Technologies
_SPL.jpg)
CEM-1203(42)
Brand:CUI Devices

CMS-28528N-L152A
Brand:CUI Devices

CES-434313-28PM-67
Brand:CUI Devices

CMS0361KLX
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






