Manufacturer No:CDS-3646-16-SP
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers 36 mm Round Frame 1 W 16 Ohm Neodymium Magnet PEN Cone Speaker
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Speakers |
| Type: | Electromagnetic |
| Mounting Style: | Board Mount |
| Frequency: | 500 Hz |
| Sound Pressure Level: | 91 dBA |
| Impedance: | 16 Ohms |
| Power Rating: | 1 W |
| Shape: | Round |
| Termination Style: | Solder Pad |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Diameter: | 36 mm |
| Depth: | 4.6 mm |
| Magnet Material: | Neodymium Iron Boron (NdFeB) |
| Cone Material: | Polyethylene Naphthalate (PEN) |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 36 mm x 4.6 mm |
| Frequency Response: | 20 kHz |
| Height: | 4.6 mm |
| Packaging: | Box |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 500 Hz |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
RAB-32066-000
Brand:Knowles

CDS-4028-16
Brand:CUI Devices

CMS-201437-24SP-X8
Brand:CUI Devices
MM20-33366-000
Brand:Knowles

MMICT5837-00-012
Brand:TDK InvenSense

CMS-151125-18S-X8
Brand:CUI Devices

SMUT-1040K-TT
Brand:PUI Audio

CMM-3424DT-26165-TR
Brand:CUI Devices

CPI-137-12T
Brand:CUI Devices

ED-29689-000
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






