Manufacturer No:ANT-GNFPC-SHL1100UF
Manufacturer:TE Connectivity
Type:
Description:Antennas GNSS L1 Linear FPC Antenna 100mm cable U.FL-type Connector GPS GLONASS Galileo Beidou QZSS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product: | PCB Antennas |
| Type: | FPS Antenna |
| Minimum Frequency: | 1.561 GHz |
| Maximum Frequency: | 1.602 GHz |
| Protocol - GPS GLONASS: | GPS GLONASS |
| Mechanical Style: | Square |
| Style: | Flexible |
| Gain: | 2.6 dBi 3.2 dBi |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 1.6 1.9 |
| Power Rating: | 2 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Dipole |
| Number of Bands: | 3 Band |
| Mounting Style: | Adhesive Mount |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | U.FL |
| Application: | Global Navigation |
| Length: | 25 mm |
| Width: | 25 mm |
| Height: | 0.1 mm |
| Cable Type: | 1.13 Coax |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / Linx Technologies |
| Cable Length: | 100 mm |
| Polarization: | Linear |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Antennas |
| Wavelength: | 1/2 Wave |
| Part # Aliases: | L9000344-01 |
HOT
MGM240LA22UIF2
Brand:Silicon Labs

W1856
Brand:Pulse Electronics

XBRR-24DMRM
Brand:DIGI

LARA-L6004D-00B
Brand:u-blox

LPTNGPDCG600/71DMN
Brand:Pulse Electronics

M2-JODY-W263-10C
Brand:u-blox
453-00141
Brand:Laird Connectivity

MGM240PA32VNA3
Brand:Silicon Labs

TFM.110A
Brand:Taoglas

ODIN-W262-06B
Brand:u-blox
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






