Manufacturer No:JODY-W374-00A
Manufacturer:u-blox
Type:Multiprotocol Modules
Description:Multiprotocol Modules Automotive grade modules featuring Wi-Fi 802.11ax and Bluetooth LE 5.3
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | u-blox |
| Product Category: | Multiprotocol Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | JODY-W3 Automotive |
| Frequency: | 2.4 GHz 5 GHz |
| Output Power: | 19 dBm |
| Interface Type: | PCIe SDIO UART |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.46 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Antenna Connector Type: | External |
| Dimensions: | 19.8 mm x 13.8 mm |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth 5.3 |
| Protocol - WiFi - 802.11: | WiFi |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | u-blox |
| Data Rate: | 458 Mb/s |
| Modulation Technique: | GFSK DQPSK |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product: | Automotive Modules |
| Product Type: | Multiprotocol Modules |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOT
CFSA69594P-B30D43F
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

ANT-GNFPC-SHL1100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

L000320-03
Brand:TE Connectivity

MGM240PA32VNA3
Brand:Silicon Labs

MGM240PA32VNA3R
Brand:Silicon Labs

W1856
Brand:Pulse Electronics

ANT-8/9-IPW3-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

BGM240PB32VNA3
Brand:Silicon Labs

SRF3W077-100
Brand:Antenova

M2-JODY-W377-00C
Brand:u-blox
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






