Manufacturer No:760308104119
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils WE-WPCC TransmQi-A13 12uH 12A 68Ohm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-WPCC |
| Inductance: | 12 uH |
| Function: | Transmitter |
| Maximum DC Resistance: | 68 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Q Minimum: | 130 |
| Number of Coils: | 2 Coil 1 Layer |
| Length: | 88.5 mm |
| Width: | 52.5 mm |
| Height: | 3.5 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Self Resonant Frequency: | 12 MHz |
| other: | 9 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 1.375685 oz |
HOT
WT505090-20K2-A10-G
Brand:TDK

STWBC86JR
Brand:STMicroelectronics

BQ500511ARHAR
Brand:Texas Instruments

WT1005690-12F2-A6-G1
Brand:TDK

WRSC-47R0K-08
Brand:Bel Signal Transformer

146179-8001
Brand:Molex

WR111180-49F5-G
Brand:TDK
WMRT149A-1
Brand:Pulse Electronics

WT505090-10K2-A11-G
Brand:TDK

WRSR-16R7K-11
Brand:Bel Signal Transformer
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






