Manufacturer No:TMOV14RP150E
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors THERMALLY PROTECTED VARISTOR 14MM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | TMOV |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 150 VAC |
| Voltage Rating DC: | 264 VDC |
| Varistor Voltage: | 264 V |
| Clamping Voltage: | 395 V |
| Diameter: | 14 mm |
| Peak Surge Current: | 6 kA |
| Surge Energy Rating: | 60 J |
| Capacitance: | 800 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Length: | 22.5 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 600 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tradename: | IMOV |
| Unit Weight: | 0.504594 oz |
HOT
AV14K2220122NIR1
Brand:Bourns

ZV40K1812601NIR1
Brand:Bourns

B72214M0321K001
Brand:EPCOS / TDK
TMOV20RP385E
Brand:Littelfuse

VCAS121018J390DZ
Brand:KYOCERA AVX

TMOV14RP150E
Brand:Littelfuse

B72660M0271K072
Brand:EPCOS / TDK

MLV0603E32003T
Brand:Vishay / BC Components

B72314S2271K101
Brand:EPCOS / TDK

VCAS121018J390RZ
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






