Manufacturer No:V68MLA1206NHAUTO
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors Automotive Varistor AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | MLA |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1206 (3216 metric) |
| Voltage Rating AC: | 50 VAC |
| Voltage Rating DC: | 68 VDC |
| Varistor Voltage: | 90 V |
| Clamping Voltage: | 140 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 180 A |
| Surge Energy Rating: | 1 J |
| Capacitance: | 130 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 1.8 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Unit Weight: | 0.003977 oz |
HOT
B72214M0321K000
Brand:EPCOS / TDK

V47ZA20P
Brand:Littelfuse

B72660M0271K072
Brand:EPCOS / TDK

AVRH10C101KT4R7YA8
Brand:TDK

B72307S0131K101
Brand:EPCOS / TDK

B72314S2301K101
Brand:EPCOS / TDK

B72530U1600K062
Brand:EPCOS / TDK

ZV25K1210401NIR1
Brand:Bourns

B72310S0511K101
Brand:EPCOS / TDK

AVRM1608C560KT101M
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






