Manufacturer No:VCAS121026H560DZ
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:
Description:Varistors AEC-Q200 125C Working 26V 1.2J Clamping 60V 1210
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | VCAS |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Voltage Rating AC: | 18 VAC |
| Voltage Rating DC: | 26 VDC |
| Clamping Voltage: | 60 V |
| Peak Surge Current: | 300 A |
| Surge Energy Rating: | 1.2 J |
| Capacitance: | 2150 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Height: | 1.7 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tradename: | FLEXITERM |
| Type: | Multilayer Varistor |
| Width: | 2.49 mm |
HOT
VCAS120618D400DZ
Brand:KYOCERA AVX

ZV25K2220122NIR1HT
Brand:Bourns

AVRM2012C720KT201M
Brand:TDK

B72214U2301K501
Brand:EPCOS / TDK

AVRM1608C560KT101M
Brand:TDK

AV30K1210401NIR1HT
Brand:Bourns

PV275K4032R2
Brand:Bourns

IsoM5-320-B-L2
Brand:Bourns

B72530T0140K062
Brand:EPCOS / TDK

B72214M0271K001
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






