Manufacturer No:VCAS120616K380DZ
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:
Description:Varistors AEC-Q200 125C Working 16V 0.6J Clamping 18V 1206
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | VCAS |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Voltage Rating DC: | 16 VDC |
| Clamping Voltage: | 18 V |
| Peak Surge Current: | 200 A |
| Surge Energy Rating: | 600 mJ |
| Capacitance: | 930 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Height: | 1.02 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tradename: | FLEXITERM |
| Type: | Multilayer Varistor |
| Width: | 1.6 mm |
HOT
VCAS121018J390RZ
Brand:KYOCERA AVX

B72307S0351K101
Brand:EPCOS / TDK

VTA3120626F540DZ
Brand:KYOCERA AVX

V07X385E
Brand:Littelfuse

B72314S0351K101
Brand:EPCOS / TDK

PV275K4032R2
Brand:Bourns
V07E50P
Brand:Littelfuse

VTA3121018J390DZ
Brand:KYOCERA AVX

B72307S0381K101
Brand:EPCOS / TDK

VCAS080514C300DZ
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






