Manufacturer No:V18MLE0805NH
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 18V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | MLE |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Voltage Rating AC: | 14 VAC |
| Voltage Rating DC: | 18 VDC |
| Varistor Voltage: | 18 V |
| Clamping Voltage: | 50 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | - |
| Surge Energy Rating: | - |
| Capacitance: | 290 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 1.1 mm |
| Length: | 2.01 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | Surface Mount Multilayer Varistor |
| Width: | 1.25 mm |
| Unit Weight: | 0.003446 oz |
HOT
IsoM5-250-B-L2
Brand:Bourns

VCAS080518C400DZ
Brand:KYOCERA AVX

IsoM5-510-R-L2
Brand:Bourns

ZV25K1210401NIR1
Brand:Bourns

V18MLE0805NH
Brand:Littelfuse

VTA3121026H560DZ
Brand:KYOCERA AVX

VTA3080518C400DZ
Brand:KYOCERA AVX

AV17K1812801NIR1
Brand:Bourns

VCAS080526C580DZ
Brand:KYOCERA AVX

DV60K4032R2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






