Manufacturer No:B72310S0511K101
Manufacturer:TDK
Type:
Description:Varistors 10mm 570Vac 10% Compact Series
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | SIOV-S10K |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 510 VAC |
| Voltage Rating DC: | 670 VDC |
| Varistor Voltage: | 820 V |
| Clamping Voltage: | 1.355 kV |
| Peak Surge Current: | 2.5 kA |
| Surge Energy Rating: | 55 J |
| Capacitance: | 140 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 14 mm |
| Lead Spacing: | 7.5 mm |
| Length: | 11 mm |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | 10 % |
| Type: | Leaded Varistor |
| Width: | 6.7 mm |
| Part # Aliases: | B72310S511K101 |
HOT
B72314S0271K101
Brand:EPCOS / TDK

VCAS060326A580DZ
Brand:KYOCERA AVX

VCAS120618E380DZ
Brand:KYOCERA AVX

V18AUMLA1206NH
Brand:Littelfuse

V18MLE0603NH
Brand:Littelfuse

V420LA40BP
Brand:Littelfuse

ZV40K1812601NIR1
Brand:Bourns

AVRH10C101KT4R7YA8
Brand:TDK

VCAS080518A400DZ
Brand:KYOCERA AVX

AVRM1608C560KT101M
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






